Uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018

Uroczystość oficjalnego otwarcia nowej szkoły podstawowej w Jarocinie

Pierwsza inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbyła się w naszej szkole w poniedziałek 4 września. Uczniowie nowo powstałej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki i Niepublicznego Gimnazjum im. T. Kościuszki wraz z rodzicami i nauczycielami spotkali się na boisku nowej siedziby (budynku po gimnazjum nr 1) przy ul. T Kościuszki 25.
Część oficjalną poprzedziła Msza Św. w kościele p.w. Chrystusa Króla. Po przemówieniu pani dyrektor Hanny Masłowskiej głos zabrali wiceburmistrz p. Robert Kaźmierczak i prezes Stowarzyszenia Absolwentów Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jarocinie p. Andrzej Frąckowiak. Na krótką część artystyczną złożył się występ Dominiki Kurzawy z klasy I a szkoły podstawowej i spektakl „Paweł i Gaweł” w wykonaniu gimnazjalistów z Teatru Drabina. Następnie odsłonięta została tablica z nazwą szkoły. Wstęgę otwierającą nową siedzibę przecięli pani dyrektor, wiceburmistrz i prezes Stowarzyszenia. A proboszcz Parafii p.w. Chrystusa Króla ks. kan. Rafał Sobieraj poświęcił budynek.
Ostatnim punktem pierwszego dnia w szkole były spotkania z wychowawcami. W szkole podstawowej naukę rozpoczęło 104 uczniów w klasach I, IV, VI, VII.
Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym! 🙂