Wizyta sędziego w naszej szkole

Maciej Gruchalski, prezes Sądu Rejonowego w Jarocinie

W poniedziałek 23 października naszą szkołę odwiedził p. Maciej Gruchalski, prezes Sądu Rejonowego w Jarocinie, by opowiedzieć o zagrożeniach, jakie czyhają na młodzież w internecie oraz na portalach społecznościowych. Uczniowie klas VI i VII oraz klas gimnazjalnych zadawali ciekawe pytania dotyczące np. karalności nastolatków, czy najciekawszych spraw jakie prowadzi się w sądach. Podczas rozmowy okazało się, że pan Gruchalski jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki, więc podzielił się szkolnymi wspomnieniami. Celem spotkania było uświadomienie uczniom, jak ważna jest ostrożność w czasie poruszania się w wirtualnym świecie, a szczególnie gdy „wrzucają” do sieci zdjęcia i piszą posty.