Bieg, rogale i balony na Święto Niepodległości

W piątek 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości

W piątek 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Klasy gimnazjalne z czerwonymi i białymi balonami poszły na rynek. Tam, obserwowały start V Biegu Niepodległości. Po raz kolejny bieg ten zorganizowali nauczyciele wf-u i historii z liceum. Po krótkiej części artystycznej około 120 biegaczy wyruszyło do Mieszkowa. Pozostali na rynku uczniowie wypuścili balony – symbolizujące wolność Polski – w niebo. Z naszej szkoły w biegu udział wzięli: Nikodem Bartkowiak, Nikodem Staszak z klasy III a oraz Roksana Pachura i Julia Borkiewicz z klasy III b.

W Mieszkowie pod pomnikiem generała S. Taczaka zapalono znicze. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy dyplom wraz z medalem oraz flagę i przypinki w barwach narodowych i okolicznościowy kubek. Pod pomnikiem generała Taczaka na biegaczy czekały panie z koła gospodyń wiejskich, które przygotowały ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły również obchodzili 11listopada. Na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości, pierwszoklasiści z biało- czerwonym balonami i flagą w ręce powiewającą na wietrze udali się pod tablice pamiątkowe znajdujące się w różnych częściach miasta, aby tam zapalić znicz za tych co polegli ku chwale ojczyzny.

Święto było również okazją do kultywowania tradycji rogali świętomarcińskich. Każdy pierwszoklasista mógł ozdobić rogala wg własnego pomysłu. A potem go zjeść.