Nie bój się autyzmu

Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie

W związku ze Światowym Dniem Świadomości o Autyzmie, który przypada 2 kwietnia w naszej szkole panie na co dzień pracujące z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem przeprowadziły zajęcia dla uczniów klasy IV. Pani Beata Skałbania i Katarzyna Masłowska zaprezentowały film, w którym aktorami są ich uczniowie. Film pokazał z czym borykają się autystyczne dzieci na co dzień. Panie odpowiedziały również o „Fundacji JiM” i Dobrych Kawiarniach, w których pracują osoby z autyzmem.

Całe spotkanie dobrze podsumuje wypowiedź jednego z bohaterów filmu: „Jesteśmy tacy jak Wy, ale trudniej mam zrozumieć świat.” W tym roku uczniowie naszej szkoły przyłączą się do marszu jedności z osobami cierpiącymi na autyzm, który odbędzie się w Jarocinie 5 kwietnia.