Uroczystość zakończenia roku szkolnego

Rymowanki dyrektorki Hanki

W czwartek 21 czerwca w sali JOK-u odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów klas trzecich gimnazjum. Tradycyjnie dla każdego z uczniów dyr. H. Masłowska przygotowała „Rymowanki dyrektorki Hanki”. Następne 25 osób z klasy III a i 19 z klasy III b odebrało z rąk pani dyrektor świadectwa z wyróżnieniem. Najwyższe średnie uzyskali Jakub Kostuj (III a) średnia 5,78 i Martyna Markiewicz (III b) średnia 5,50.

Specjalne nagrody otrzymali laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych: Jakub Kostuj (laureat z fizyki i matematyki), Łukasz Andryszewski (laureat z fizyki), Jakub Pietrzak (laureat z fizyki), Piotr Sopniewski (laureat z fizyki), Jędrzej Pacanowski (laureat z fizyki), Kacper Grzegorczyk (laureat z chemii i finalista z języka niemieckiego), Jakub Papież (laureat z geografii) i Adrianna Dudziak (finalistka z matematyki).

Nagrodę za najlepszy wynik egzaminu gimnazjalnego otrzymał Jakub Pietrzak za średnią 95 procent.

Medalem Tadeusza Kościuszki uhonorowani zostali: Adrianna Dudziak, Angelica Gintrowicz, Kacper Grzegorczyk, Tomasz Kaźmierczak, Zuzanna Klim, Jakub Kostuj, Jędrzej Pacanowski, Jakub Papież, Aleksandra Radecka, Alicja Szymenderska, Kinga Wojniowicz, Łukasz Andrzyszewski, Patrycja Kawałek, Martyna Markiewicz, Jakub Pietrzak, Julia Płonka oraz Tobiasz Tomczak. Uczniowie ci przez 3 lata edukacji otrzymywali świadectwa z wyróżnieniem i na egzaminie gimnazjalnym uzyskali średni wynik z egzaminu co najmniej 85%. Nagrodę dla najlepszego sportowca przyznano Marcelemu Skowrońskiemu.

Następnie p. Bronisława Włodaczyk wręczyła jednorazowe stypendia za najlepszą średnią w każdej klasie ufundowane przez Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowanków Państwowego Gimnazjum i Liceum im. T. Kościuszki w Jarocinie. Otrzymali je: Jakub Kostuj ze średnią 5,78, Martyna Markiewicz ze średnią 5,50, Milena Kmieć ze średnią 5,67, Oliwia Kmieć ze średnią 5,67, Jakub Dudek ze średnią 5,57, Wojciech Szymoniak ze średnią 5,67 oraz Julia Skałbania ze średnia 5,45. Nagrodę za stuprocentową obecność na lekcjach otrzymała Daria Szybiak z klasy III a.

W trakcie drugiej części uroczystości na scenę zaproszeni zostali uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Pierwszoklasistom pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody książkowe. Uczniowie pozostałym klas wraz ze świadectwami z wyróżnieniem otrzymali nagrody. Z klasy IV świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 19 osób. Z klasy VI – 14 osób,a z klasy VII -15 osób. 11 uczniów klasy II a gimnazjum otrzymało świadectwa z wyróżnieniem i 8 osób z klasy II b gimnazjum.

Na koniec zebrani mogli obejrzeć krótką część artystyczną przygotowaną przez grupę p. Basi Bogatko oraz przez absolwentów gimnazjum.

W piątek 23 czerwca po Mszy Świętej, która dla uczniów naszej szkoły odprawiona została w Kościele pw. Chrystusa Króla, wszyscy przeszli na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego.

To był bardzo pracowity rok zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Nadszedł czas na odpoczynek. Wszystkim życzymy pięknych i udanych wakacji. I do zobaczenia we wrześniu 🙂