(Nie)znani i lubiani czytają dzieciom

Trzech gości odwiedziło naszą szkołę

W ramach cyklu „(Nie)znani i lubiani czytają dzieciom” trzech gości odwiedziło naszą szkołę. Uczniowie klasy 2A poznali kolejne przygody Gangu Słodziaków. Pani Paulina Dorszyk – mama bliźniaczek Amelki i Tosi – przeczytała historię mądrej Sowy Zosi. Dzieci dowiedziały się, że nie wolno nikogo oskarżać nie mając na to dowodów. Sowa Zosia przekonywała również, że warto się przyznawać do błędów, choć nie jest to łatwe.

Kolejnym gościem był pan Tomasz Jankowski nauczyciel, twórca projektu Żywa Akademia Pana Kleksa, a także gitarzysta i wokalista jarocińskiego zespołu ZAZUZI. Pan Tomasz przeczytał opowieść o Bobrze Borysie, który przekonywał dzieci, że warto mieć marzenia. Gość nauczył dzieci piosenki z pokazywaniem i zaśpiewał im swój nowy utwór „Bo kiedy marzę”.

W piątek 21 września ratownik medyczny pan Adrian Antkowiak przybliżył uczniom historię Zajęczycy Zuzi, która bardzo uratowała niejedno zwierzątko. Pan Adrian opowiedział o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.