Książka – najpiękniejsza zabawa i niezwykła podróż

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Teraz, kiedy wszyscy spędzamy czas w swoich domach, marzymy o podróżach i ciekawych przygodach. Czy to możliwe, że bez opuszczenia domu, uda nam się zrealizować te nasze pragnienia? Oczywiście! Wystarczy tylko wziąć do ręki książkę i przeczytać choć fragment, by przenieść się do wybranego miejsca, spotkać się z niezwykłymi postaciami, odkryć to, co nieznane. Nasi uczniowie często organizują sobie takie literackie wyprawy, bo to one zapewniają im dobrą zabawę – tę, o której już swego czasu wspomniała znana poetka Wisława Szymborska.

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Wisława Szymborska

23 kwietnia jest dniem bardzo ważnym w naszej szkole. To wyjątkowe święto – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Nie mogliśmy o nim zapomnieć nawet w obecnej, trudnej dla wszystkich, sytuacji. Zorganizowaliśmy więc akcję „Weź do ręki swoją przygodę”, której celem było zebranie zdjęć naszych uczniów z ich ulubionymi książkami. Tym sposobem stworzyliśmy fotograficzny katalog propozycji czytelniczych, który teraz jest podpowiedzią dla jeszcze niezdecydowanych, szukających przygód, odkrywców literackich tajemnic.

Czy już wiecie, w jaką podróż dzisiaj wyruszcie?